Dlaczego obecność w internecie to konieczność dla każdej firmy?

Wydaje się że posiadanie strony internetowej jest dosyć oczywiste, nawet w przypadku małych firm. Internet to bardzo bogate źródło klientów, przecież prawie każdy z nas, poszukiwania jakiegoś produktu czy usługi zazwyczaj zaczyna właśnie przed ekranem komputera sprawdzając wszelkie oferty w cyfrowym świecie. Dlaczego warto stworzyć profesjonalną stronę internetową oraz zainwestować w dotarcie do klienta różnymi kanałami marketingu internetowego?

reklma-online

Twoja strona internetowa pomaga Ci w biznesie

Jeszcze niedawno obecność firmy w sieci polegała na stworzeniu strony internetowej, która pełnia rolę tylko informacyjną, każda firma posiadała taką prostą witrynę, której celem było pokazanie pełnej oferty firmy. Bardzo często takie strony nazywano “wizytówkowymi” ze względu na fakt że były swoistym przedłużeniem treści tej papierowej wizytówki. Rozwój technologi internetowej oraz marketingowej zamienia teraz strony www w profesjonalne narzędzia pomagające w rozwoju firmy. Sklepy internetowe same sprzedają towary, wirtualni asystenci doradzają w wyborze odpowiedniej oferty a systemy analityczne dostarczają ogrom danych o użytkownikach i przyszłych klientach, które można wykorzystać na wiele sposobów.

Dlaczego musisz zaistnieć w sieci?

Bo twoja konkurencja zapewne już tam jest

Dzięki stronie internetowej czy social media, twoi konkurenci zyskują dużą ilość klientów szukających usług właśnie w internecie. Praktycznie nie ma już branży, w której nie da się reklamować w sieci.

Bo reklama w internecie jest tania!

Wiele firm boi się inwestycji w swoją obecność w internecie ze względu na fakt że jest to bardzo drogi wydatek. Nic bardziej mylnego – reklama internetowa jest relatywnie tania a pozyskanie jednego klienta może kosztować zaledwie kilka złotych.

Bo dotrzesz do odpowiednich osób

Dzisiejszy marketing internetowy działa na zasadzie personalizacji, dlatego jesteśmy w stanie dotrzeć do osób, które potencjalnie uważamy za najlepszą grupę docelową. Dzięki temu wykorzystujemy wszystkie zasoby dla najważniejszych w danej kampanii osób – np pokazując reklamę samochodu tylko mężczyznom.

Wykorzystując marketing internetowy dla potrzeb biznesu, każda firma jest w stanie osiągnąć sukces w postaci dotarcia do swoich odbiorów. Istnieje wiele narzędzi i kanałów promocji przez siec ale zawsze powinniśmy zaczynać od profesjonalnego stworzenia strony www, która jest podstawą.