Syngrapha – poznańskie inwestycje „know-how”?

syngraphastart5

Jeszcze niedawno hasło promujące Poznań brzmiało „know-how”. Choć slogan się zmienił, to niektóre rozwiązania wdrażane w stolicy wielkopolski bez wątpienia w dalszym ciągu mogą szczycić się tym mianem. Na rynku usług finansowych jednym z nich jest firma Syngrapha.

FinTechowe inwestycje za pośrednictwem weksla.

Syngrapha to platforma z branży FinTech. Takie przedsiębiorstwa wykorzystują nowoczesną technologię w świadczeniu usług finansowych. Skorzystanie z produktów jest możliwe bez konieczności udawania się do stacjonarnej placówki – wystarczy telefon i Internet. Sprawia to, że decyzje dotyczące inwestycji, kredytów, czy oszczędzania mogą zostać sfinalizowane dużo szybciej i wygodniej niż dotychczas. Jednym z takich rozwiązań jest wspomniana Syngrapha będąca platformą umożliwiającą inwestycję w polskie firmy za pośrednictwem weksla.

 

2
2.png

Jak działa Syngrapha?

Platforma ruszyła w połowie czerwca w Poznaniu. Umożliwia swobodny obrót wekslami. Jest pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, które zastosowało tego typu rozwiązanie. Syngrapha daje polskim firmom możliwość emisji weksli o konkretnym, ustalonym przez nie oprocentowaniu. Zanim to jednak nastąpi, zostają one zweryfikowane pod względem zdolności płatniczych. Odpowiedzialna za ten proces jest międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Creditreform, która przyznaje analizowanym przedsiębiorstwom niezależną ocenę w formie ratingu. Inwestor dokonując wyboru może określić specyfikę swojej inwestycji – czas jej trwania, oczekiwane oprocentowanie i kwotę. Tak doprecyzowany charakter przedsięwzięcia minimalizuje ryzyko potencjalnej straty.

Syngrapha nie uniknie porównań z lokatą, mimo iż więcej je dzieli niż łączy – podobnie jak większość usług bankowych, którym FinTech nadaje nowe znaczenie. Platforma jest na pewno ciekawą formą inwestowania kapitału. Za wcześnie jednak na stwierdzanie, że będzie rozwiązaniem, które zrewolucjonizuje swój sektor choć koncepcyjnie ma ku temu predyspozycje.

 (Źródło: syngrapha.pl, podstawybiznesu.pl)