Video markenting vs tekst

Czym łatwiej jest zwrócić uwagę odbiorcy? Tekstem czy filmem? Odpowiedź jest dość oczywista, większość wybierze film. Wynika to z wielu czynników, wśród których znajduje się fakt, że większość z nas jest wzrokowcami.

Po drugie w świecie, gdzie z każdej strony otrzymujemy ogromne ilości informacji, odbiorca oczekuje krótkich, ale treściwych przekazów, których odbiór nie pochłonie wiele jego cennego czasu.

Video marketing prawdopodobnie nigdy nie wyprze całkowicie reklam tekstowych z rynku, ponieważ nie w każdej sytuacji wybór video marketingu jest najlepszym wyjściem. Jest grupa odbiorców, dla której tekst będzie bardziej wartościowy i będą oni skłonni poświęcić więcej czasu na jego odbiór, zwykle do tej grupy zaliczać się będą np. osoby starsze. Jednak w większości sytuacji video marketing może być dobrym narzędziem budowania wizerunku marki i formą przekazu treści reklamowych.

Przewagą takiej formy przekazu jest możliwość przekazania bardzo dużej ilości informacji w stosunkowo krótkim czasie. Ponadto filmem dużo łatwiej wpływać na emocje ludzi, rozbudzać ich ciekawość, prezentując np. reklamę w kilku częściach, co zachęca odbiorców do obejrzenia kolejnej części. Bohaterowie filmików łatwiej wzbudzają zaufanie, a dla klientów, którzy poszukują pewności i bezpieczeństwa jest to niewątpliwa korzyść. Ciekawie przedstawione, kreatywne i prezentowane w wysokiej jakości przekazy bardzo szybko roznoszą się po Internecie. Gdyby spojrzeć na tablice użytkowników Facebooka większość treści udostępniana przez nich jest właśnie w formie filmów. Gdy uda się stworzyć coś interesującego, co zaciekawi odbiorców za sprawą mediów społecznościowych można liczyć na bardzo szybki wzrost popularności. Czy video reklama ma coś wspólnego z pozycjonowaniem stron internetowych? Można zauważyć, że strony na których umieszczane są video reklamy wyświetlają się wyżej w wyszukiwarkach, co skutkuje oczywiście większą ilością wyświetleń, co możemy zaobserwować zapoznając się z wynikami wyszukiwania takiej frazy jak „pozycjonowanie Rzeszów„. Oczywistym jest więc, fakt że video reklama może przyczynić się w znaczny sposób do sukcesu, ale trzeba ją umieć dobrze wykorzystać.